Jak nejlépe relaxovat?

Umění relaxovat by měl ovládat snad každý. Pravdou ovšem je, že málo kdo ví, jaký způsob odpočinku mu vyhovuje nebo si myslí, že je tak unavený a časově vytížený natolik, aby se vydal relaxovat mimo domov. Všichni býváme upracovaní, v zaměstnání se nám sypou úkoly na hlavu a potřebovali bychom pracovní dobu nafouknout o pár hodin. Maminky a ženy v domácnosti toho mívají také plné kecky, i když si mnozí z nás nedovedou vysvětlit, že „mateřská dovolená“ vlastně žádnou dovolenou není.

Mají-li ženy v domácnosti děti odrostlé, lítají neustále s mopem v ruce, smejčí pavučiny, vyvařují pro své partnery a udržují domácnost v perfektním stavu. Pokud najdou během odpoledne chvíli, kdy si můžou pustit oblíbený pořad a sednout si na gauč, stejně pořád přemýšlí nad tím, jestli už náhodou nedoprala pračka a že je třeba vytáhnout nádobí z myčky a zaplatit složenky,… Podtrženo, sečteno – doma si neodpočine nikdo. Proto je potřeba čas od času vyrazit na dovolenou. K tomu jsou ideální slevy na pobyty.

Najděte si nový koníček

Odpočinete při vyšívání, procházce s pejskem, u vaření, pečení, sportu? Pak zkuste vyhledat různé kurzy zaměřující se na danou činnost. Ono je sice pěkné, že v neděli po obědě upečete nějakou buchtu, ale v prostředí domova pořád přemýšlíte nad denodenními starostmi. V cizím prostředí nejenže poznáte spoustu nových lidí, ale také se dostanete do prostředí nového.

Aktivní nebo pasivní odpočinek?

Každý jsme jiný a každému tím pádem vyhovují různé druhy odpočinku. Pro někoho je skvělý relax po práci, když si sedne do křesla s dobrou knihou. Lidé s převážně sedavým zaměstnáním potřebují aktivnější odpočinek. Ať už je to kolo, brusle, tenis, tanec nebo bojový sport, vyzkoušejte třeba všechno, důležité je najít ten správný relax pro vás. Pokud rádi experimentujete a jste duchovně založení, vyzkoušejte třeba meditaci. Buďto doma anebo se rozhlédněte ve vašem okolí, jestli se někde nepořádají kurzy.

Zrelaxujte se ve wellness

Spousty internetových portálů nabízí slevy na wellness pobyty, a tak jste-li s partnerem jako den a noc, co nevyhovuje prvnímu, druhému ano, vydejte se za aktivním i pasivním odpočinkem zároveň. Užijete si masáží, plavání, sauny, během procedur můžete vyrazit na kolo nebo na brusle a večer si se sklenkou vína uděláte příjemný večer. A to je nejlepší relaxace, není-liž pravda?

Posted on Listopad 23rd, 2014 in Nezařazené | No Comments »

Leave a comment!

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>