Vodácká dovolená na Šumavě

Lipenská přehrada se pyšní svou velikostí, je největší přehradou v celé České republice. V létě je cílem mnoha plavců, vodáků, loďařů, ale také dětí, které si zde chodí rády hrát v horkých letních dnech. Krásná příroda Šumavy dále nabízí mnohá krásná místa pro odpočinek a regeneraci, nebo pro další sporty jako je například horolezectví, cyklistika, pěší turistika, nordic walking a případně další kolektivní sporty. Naopak v zimním období přináší přehrada radost především bruslařům, hokejistům.

Vodáctví už od dětství

U přehrady je možné se vodáctví učit již v dětském věku. Jsou zde vedeny například tábory, které jsou určeny pro děti, které se chtějí účastnit vodáckých výprav, pobytu v přírodě prakticky bez elektřiny, přívodu vody a sociálního zařízení. Tábor kromě pořádání společenských her a soutěží ukazuje dětem možnosti přežití v přírodě, koupání se v přehradě, bytí bez internetu a sociálních sítí a luxusu dnešního světa. Pravidelně se na Lipně pořádají také závody na kánoích, kterých se často účastní naši i zahraniční sportovci.

Odpočinek ve wellness

Chceme-li si užít pobyt na Lipně za nižší výdaje, můžeme využít slevy na ubytování na Šumavě. Jak již bylo řečeno, kromě sportovního vyžití, nebo turistiky, která nás provází nejkrásnějšími místy Šumavy, si zde můžeme přijet odpočinout a nabrat potřebnou energii. K tomu jsou ideální zdejší wellness hotely. Kromě krásného a prostředí, které působí příznivě na naše vnímání, můžeme si vybírat z mnoha vybraných procedur, které jsou příznivé pro naše tělo i mysl.

Wellness procedury

To, že mají lázně a wellness příznivý vliv na tělo se ví už odedávna, kdy známé osobnosti mířili na pobyt do těchto krásných míst. Procedury jsou vhodné jak pro ty, kteří mají zdravotní problémy, např. bolesti zad, kloubů, bolesti hlavy apod., tak pro ty, kteří si potřebují odpočinout od práce, každodenních starostí, povinností a stresu. Mezi nejčastější procedury patří masáže, lymfatické masáže, koupele, celotělové zábaly, nebo peelingové procedury.

Využijte aktuální slevy na pobyty a užijte si skvělou dovolenou přesně dle vašich představ!

Posted on Červen 5th, 2015 in Cestování | No Comments »

Leave a comment!

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>