Vánoce v Alpách

Hory jsou fantastickým lákadlem pro mnoho z nás. Zimní dovolená na horách je častěji všestranná a oblíbenější než letní zájezdy do mnoha rekreačních oblastí. Mezi nejoblíbenější destinace patří Alpy. Ty se rozprostírají po několika zemích. Nejčastěji se jedná o lyžařské zájezdy do Rakouských Alp, dále pak Italských či Francouzských Alp. Navíc můžete využít nejrůznější slevy na lyžařské zájezdy v podobě first minute a last minute nabídek. Velmi často jsou k dispozici také zájezdy se slevami pro děti, případně se skipasy v ceně zájezdů, díky čemuž můžete za dovolenou výrazně ušetřit a užít si lyžování v Alpách za skvělou cenu!

Zárukou sněhu jsou ledovce

Zima má své kouzlo, především si ji každý z nás spojuje se svátky, jako jsou Vánoce a Silvestr. Poslední léta u nás sníh bývá později po novém roce, nejen to je důvod, proč někteří slaví tyto svátky na horách. Díky ledovcům jsou lokality, kde je sníh téměř celý rok, např. Zell am See, Kaprun, Pitztal, Korutany, Bad Kleinkirchheim a další. Užívat si zde můžeme romantickou atmosféru, relaxaci i mnoho druhů sportovní aktivity.

Odpočinek na horách

Co se týče odpočinku, horské prostředí nám nabízí svou neomezenou krásu. Jsou zde k dispozici relaxační centra, která ve velké míře patří přímo k ubytování, dopřát si tak můžeme lázně, plavání v krytém bazénu, saunování dle výběru, některé z masáží a další procedury. Neméně krásné bývá ubytování v dřevěných srubech či hotelích, kde máme k dispozici i restaurace. Zde se nám postarají o výborné jídla a bezstarostnou dovolenou bez vaření.

Sportem ku zdraví

Hory lákají ke sportu i prozkoumávání. Sjezdovky pro lyžaře jsou stále udržované, rozdělené do několika kategorií. Díky tomu si na své příjdou profesionální lyžaři, rekreační lyžaři i ti, kteří se lyžovat teprve učí. K tomu nám pomohou také školy lyžování, které zde najdeme. Stejně tak si můžeme výbavu vypůjčit na místě. Běžkařské stezky vedou i desítky kilometrů a jsou taktéž stále udržovány. Neméně oblíbené jsou také turistické stezky, které nás vedou horami po nejkrásnějších místech. Pro horolezení jsou zde vyznačeny trasy, je však třeba mít potřebnou výbavu z důvodu bezpečnosti.

Posted on Říjen 25th, 2015 in Cestování | No Comments »

Leave a comment!

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>