Lyžařská dovolená v Alpách

Turistika dnes živí mnoho států, cestování je dnes umožněno po celém světě a skoro každý z nás má v životě sny, kam by se rád zajel podívat. S přicházející zimou jsou trendy exotické zájezdy a lyžařské zájezdy. Výhodou je také to, že ušetříme díky slevám na letecké zájezdy do exotiky, nebo můžeme využít slevy na lyžařské zájezdy například do nejžádanějších hor, do Alp. Alpy jsou mohutné pohoří, které se rozkládá hned po několika zemích. Vybrat si můžeme hory v Německu, Rakousku, Itálii, Francii, nebo Lichtenštejnsku.

Lyžování v Alpách

Lyžařské oblasti jsou hodně žádány především v blízkosti ledovců, jelikož zde je sníh téměř celý rok. Resorty jsou vybaveny nejluxusnějšími restauracemi, relaxačními a wellness centry, moderní jsou také vleky a lanovky. Sjezdovky jsou upravované a udržované, stejně jako lyžařské stopy. Na své si přijdou také ti, kteří lyžovat neumí, jelikož je možné si vybavení na místě vypůjčit a využít školu lyžování. Ta je vhodná pro děti, ale také pro dospělé lyžaře.

Odpočinek pro tělo i mysl

Pro pořádný odpočinek, nebo pro ty, kteří do hor cestují za krásným prostředím a horami jsou zde již zmíněné relaxační a wellness centra. Zde si můžeme dopřát péči o sebe sama profesionály, kteří nám mohou pomoci například i od bolestí hlavy, zad, svalů či kloubů. Výběr máme z mnoha variant masáží, peelingových kůr, zábalů, ozdravných i pečujících koupelí apod. Dále jsou zde k dispozici sauny, fitness centra, nebo krytý bazén.

Celková dovolená v horách je rozmanitá. Zdejší příroda je fantastická, přestože ji pokrývá většinu roku sníh, získává nádhernou atmosféru a kouzlo. Je zde mnoho turistických tras, které nás provádí po údolích i hřebenech hor. Některá místa nejsou stále přístupná, i tak u většiny vrcholů je třeba dbát na bezpečnost a mít patřičné vybavení i oblečení. Co se týče sjezdovek, ty jsou snadno dostupné, je-li ubytování z dosahu, jsou zajištěny skibusy pro dopravu ke sjezdovkám a zpět. U ubytování můžeme získat slevu na děti, popřípadě mohou mít děti ubytování zdarma. Slevy na lyžařské pobyty v Alpách jsou vhodné tako jako dárek pro rodinu a přátelé.

Posted on Listopad 25th, 2015 in Cestování | No Comments »

Leave a comment!

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>